Super League: Με Κομίνη οι διαιτητές της πρώτης αγωνιστικής

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές για την πρώτη αγωνιστική της Super League, με τον Γιώργο Κομίνη να επιστρέφει στους ορισμούς λίγους μήνες μετά το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ.

Ο ρέφερι που συζητήθηκε περισσότερο απ’ όλους την περασμένη αγωνιστική περίοδο, ο Γιώργος Κομίνης, θα είναι στο Παναιτωλικός-Ατρόμητος το Σάββατο (25/08, 19:15).

Την ίδια ώρα, ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, θα βρίσκεται στο ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (19:15) ενώ ο Θανάσης Σέζος στο ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα (21:30). Μια ημέρα μετά (26/08) ο Τάσος Σιδηρόπουλος θα είναι στο Ξάνθη-Παναθηναϊκός (19:15) και ο Στέφανος Κουμπαράκης στο Ολυμπιακός-Λεβαδειακός (21:30).

Αναλυτικά οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018

19:15 Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)
4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

19:15 ΠΑΟΚ – Αστέρας

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

21:30 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:15 Πανιώνιος – ΟΦΗ

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:15 Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)
4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:30 Λαμία – Άρης

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)